یکی از انواع هاستی که توسط شرکت های ارائه دهنده ی میزبانی, ارائه می شود هاست لینوکس است که در این مقاله قصد داریم شما را با انواع آن آشنا کنیم و از مزیت ها و معایب هر کدام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. هاست لینوکس حرفه ای از جمله هاست های حرفه ای ارائه شده است که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این نوع هاست بیشتر آشنا کنیم.

آشنایی با تعریف هاست

به بیان ساده و بدون استفاده از اصطلاحات تخصصی, هاست را میتوان به صورت زیر تعریف کرد؛

هاست (Host) یک فضای محدود شده است که فایل ها و اطلاعات وب سایت شما را نگهداری ( میزبانی ) می کند و آن را در صفحات وب نمایش میدهد. در واقع هاستی که برای وب سایت ها خریداری میشود بخشی از یک سیستم همیشه روشن است.

در صورتی که این سیستم لحظه ای خاموش شود سایت هایی که روی آن هاست قرار دارند از دسترس خارج خواهند شد. برای این منظور شرکت های هاستینگ( یا ارائه دهنده گان هاست) دارای تیم های حرفه ای هستند که به صورت 24 ساعته و شبانه روزی مشکلات سیستم های روشن را بررسی میکنند تا مشکلی پیش نیاید. این شرکت ها نرم افزارهایی در اختیار دارند که به صورت لحظه ای اطلاعات هر بخش را گزارش میکند تا در صورت بروز مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی خرید هاست نگاهی بیندازید.

انواع هاست

هاست لینوکس حرفه ای
انواع هاست

هاست ها را معمولا میتوان بر اساس معیارهای زیر دسته بندی کرد؛

 1. بر اساس سیستم عامل و زبان برنامه نویسی؛ هاست لینوکس و هاست ویندوز
 2. بر اساس کشور میزبان؛ هاست ایران و هاست آمریکا و …
 3. بر اساس قیمت؛ هاست ارزان و هاست رایگان و …
 4. هاست بر اساس کیفیت؛ هاست معمولی و هاست حرفه ای و …
 5. بر اساس میزان مشترک شده در بخشهای تقسیم شده ی سرور؛ هاست اختصاصی, هاست اشتراکی و …

هاست لینوکس چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم هاست ها را میتوان بر اساس سیستم عامل سرور به انواع هاست لینوکس و هاست ویندوز دسته بندی کنیم.

لذا هاست لینوکس را میتوان به این صورت تعریف کرد؛

هاست لینوکس ( Linux Hostig ) یک سرویس میزبانی است که در آن سیستم عامل سرور یا میزبان ارائه دهنده ی خدمات لینوکس می باشد.

ویزگی های هاست لینوکس

هاست لینوکس دارای مزایا و ویژگی های بسیاری است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • کارایی و عملکر بالا
 • امکان اجرای PHP به صورت کامل
 • امنیت بالا
 • سرعت بالا
 • اجرای دستورات HTML
 • امکان نصب و راه اندازی نرم افزارهای مدیریت محتوا بر اساس PHP

هاست ویندوز

هاست لینوکس حرفه ای
هاست ویندوز

هاست ویندوز ( Windows Hostig ) یک سرویس میزبانی است که در آن سیستم عامل سرور یا میزبان ارائه دهنده ی خدمات ویندوز می باشد.

مزایای هاست ویندوز

هاست ویندوز دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری است که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • استفاده راحت و آسان
 • امنیت خوب
 • قابل استفاده برای افرادی که مهارت بالایی ندارند
 • پشتیبانی از زبان های ASP, .NET, Visual Basic و C#
 • بهینه شده و پایدار برای نرم افزارهای مایکروسافت

برای آشنایی بیشتر با انواع هاست به مقاله ی هاست لینوکس ایران نگاهی بیندازید.

هاست لینوکس حرفه ای

بی شک تمامی سایت ها تاکنون با مشکل سرعت پایین و کندی بارگذاری روبه رو بوده اند. این مشکل از عوامل مختلفی نشات می گیرد. علاوه بر سرور انتخاب شده برای سایت مورد نظر , نحوه ی طراحی سایت و … نیز میتواند بر این موضوع تاثیر گذار باشد.

هاست لینوکس حرفه ای از منابع بسیاری چون رم، پردازنده و … استفاده می کند و مناسب برای سایت‌هایی با بازدید بیشتر است. این هاست مناسب صاحبان وب سایت هایی است که سرعت بالای سایت, امنیت بالا و آپ تایم بودن, برای آنها دارای اهمیت است.

معمولا برای سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند و کاربران بسیاری ندارند توصیه نمی شود تا از هاست لینوکس معمولی استفاده کنند. اما در مقابل سایت هایی که دارای کاربران و بازدید کننده های بسیاری هستند و نیاز به سرعت بالا و امنیت قوی دارند, توصیه میشود که هاست لینوکس حرفه ای را خریداری کنند.

آپ تایم ( UPTIME ) به چه معنی است؟

هاست لینوکس حرفه ای
UPTIME

آپ تایم بودن یک سرور به معنی مدت زمانی است که سرور بدون قطعی کار میکند.

از آنجایی که به وجود آمدن کوچکترین مشکل یا قطعی در یک سرور می تواند تمامی سایت های فعال روی آن را دچار مشکل کند یا حتی آن ها را ار دسترس خارج کند, لذا آپ تایم بودن از مهم ترین ویژگی های یک سرور می باشد که باید مد نظر قرار بگیرد.

موثر برای سئو

از آنجایی که هاست لینوکس حرفه ای سرعت لود و بارگذاری سایت را تا حد قابل توجهی بالا می برد, این موضوع  میتواند تاثیر مستقیمی بر سئوی سایت نیز داشته باشد.

یکی از معیارهای مهم برای رتبه بندی یک سایت سرعت لود سایت و بازدید های کاربران می باشد. سایت هایی که از سرعت پایینی برخوردارند قطعا بازدید کننده های بسیاری نخواهند داشت چرا که به دلیل سرعت پایین هر کاربر پس از اندکی صبر وب سایت را ترک خواهد کرد.

 

برای ثبت درخواست طراحی سایت و سئوی سایت خود به درخواست طراحی سایت و درخواست سئو سایت مراجعه کنید.

سوال های متداول

✔ برای خرید هاست به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

 • زمانی که برای خرید هاست اقدام می کنید باید به مواردی از جمله ترافیک مصرفی سایت, ترافیک مصرفی در هر روز, پیش نیازهای مورد نظر برای سیستم مدیریت محتوا, زبانی که با آن سایت طراحی شده است و… دقت کنید تا بتوانید بهترین هاست را خریداری کنید.

✔ چه تفاوتی بین هاست لینوکس معمولی با حرفه ای وجود دارد؟

 • هاست لینوکس حرفه ای از منابع بسیاری چون رم، پردازنده و … استفاده می کند و مناسب برای سایت‌هایی با بازدید بیشتر است. این هاست مناسب صاحبان وب سایت هایی است که سرعت بالای سایت, امنیت بالا و آپ تایم بودن, برای آنها دارای اهمیت است. اگر وب سایتی که به تازگی طراحی شده نیاز به هاست لینوکس حرفه ای نخواهد داشت و هاست لینوکس معمولی برای آن کافی است.

✔ چه وب سایتهایی به هاست حرفه ای لینوکس نیاز دارند؟

 • وب سایتهای شرکتی, فروشگاهی و سازمانی که برای کارایی بیشتر نیاز به سرعت و امنیت بالا و منابع اختصاصی دارند بهتر است برای وب سایت خود از هاست لینوکس حرفه ای استفاده کنند.
5/5 - (1 امتیاز)