تعرفه خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

4.5/5 - (157 امتیاز)
قیمت و تعرفه سئو

هزینه تعرفه سئو در 1402 چطور محاسبه می شود؟

امروزه هزینه سئو سایت یکی از دغدغه های مدیران سایت و صاحبان کسب و کار اینترنتی شده است. اگر شما هم صاحب یک وب سایت اینترنتی هستید حتما با این پرسش روبرو شده اید که هزینه یا قیمت سئو سایت (SEO Price) چقدر است؟

اگر هم سری به سایت های مختلف زده باشید حتما بیشتر سردرگم شده اید چرا که هرکسی قیمت متفاوتی به شما میدهد و هیچوقت نمیتوان معیار مشخصی برای SEO داشت.

در ابتدا باید بدانید که اهمیت سئو سایت هر روز درحال پر رنگتر شدن است. طبق تحقیقات اکثر مردم قبل از خرید محصول یا دریافت خدمات مورد نیازشان در اینترنت به جستجوی آن محصول یا خدمات میپردازند. به این معنی که اگر در هنگام تایپ عبارات کلیدی مورد نظر کاربران، وبسایت شما در صفحه های اول جستجوی گوگل(SERP) نباشد مطمئنا مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

ولی در مورد هزینه سئو سایت باید بگوییم واقعیت این است که روش های زیادی برای تعیین قیمت خدمات سئو وجود دارد. در این مقاله تلاش میکنیم تا با تکیه بر تجربه و استفاده از تحقیقات انجام شده پاسخ مناسبی به این سوال که هزینه سئو سایت چقدر است داده شود.

هزینه خدمات سئو سایت چقدر است؟

تا به حال مطمئنا متوجه شده اید که انتخاب ها و روش های گوناگونی برای این کار وجود دارد و هزینه ها بسیار متفاوت میباشد. وجود تعرفه های مختلف و عدم وجود قیمت گذاری شفاف برای تعرفه های سئو مورد پسند شرکت ها و کسب و کار های اینترنتی نیست چراکه نمیتوانند به درستی تصمیم بگیرند.

انواع قیمت گذاری سئو

اما بر اساس تحقیقات بر روی شرکت های مختلف و برآورد های تیم سئو شرکت افق وب میتوان هزینه سئو سایت را به صورت زیر دسته بندی کرد.

از ساعتی 200 هزار تومان تا ماهانه 20 میلیون تومان که با توجه به نیاز سایت شما و نوع انجام پروژه متغیر است.

میانگین تعرفه سئو چقدر است؟

تعرفه سئو در شرکت های مختلف به صورت ساعتی حدودا بین 200 الی 350 هزار تومان میباشد و هزینه SEO به صورت پروژه ای به صورت ماهانه بین 4 الی 10 میلیون تومان است.

اما سوالی که بوجود می آید این است که کدام مدل قیمتی برای سئو شما مناسبتر است؟

دست خالی نروید هدیه خودتان را بگیرید

ما در تیم افق وب آرزوی موفقیت کسب و کار شما را داریم و به عنوان هدیه به شما یک گزارش رایگان از وضعیت سئو سایت تان را تقدیم خواهیم کرد  و در صورت نیاز میتوانید مشاوره تلفنی رایگان نیز از ما هدیه بگیرید تا با دید بازتر بتوانید برای ارتقا سئو سایت تان تصمیم گیری کنید.

سئو سایت به صورت ساعتی

قیمت سئو به صورت ساعتی چطور محاسبه میشود؟

این روش یکی از مدل های قیمت گذاری پروژه های سئو در شرکت های مختلف است اما معمولا کمتر شرکتی از این روش استفاده میکند. این مدل قیمتی سئو بیشتر توسط افراد شخصی کار و فریلنسر رایج است. به این صورت که بر اساس مدت زمانی که در محل کار شما حاضر میشوند میتوانید قیمت سئو سایت خودتان را تخمین بزنید.

مشکل اینجاست که پروژه های سئو معمولا به کندی پیش میروند و زمان زیادی برای حصول نتیجه نیاز است و گاهی اوقات ممکن است باعث بروز اختلاف بین پیمانکار و کارفرما شود.

مزایای سئو ساعتی چیست؟

محاسبه ساده و شفافیت در پرداخت هزینه که در این روش مدت زمان انجام کار مشخص است و از طریق شما میتوانید پیشرفت و نقاط قوت و ضعف متخصص بهینه سازی سایت خود را مشخص کنید.

تخمین ساده تر قیمت سئو به این صورت که اگر هزینه سئو سایت خودتان را به صورت ساعتی پرداخت کنید میتوانید بودجه بهینه سازی سایت خود را بهتر مدیریت نمایید و با کنترل میزان ساعت ها، از زیاد شدن قیمت نهایی سئو سایت خود بکاهید.

معایب سئو ساعتی چیست؟

نتیجه گیری معمولا در این روش دیرتر انجام میشود.در این مواقع معمولا بیش از 6 ماه زمان لازم است تا تغییرات در رتبه بندی سایت به صورت چشمگیر انجام شود. در کنار مزیت کنترل بودجه این مشکل نیز وجود دارد که ممکن است ارزش کار انجام شده کمتر یا بیشتر از حد انتظار باشد.

مورد دوم اینکه هیچ وابستگی بین پرداخت ها و کسب نتایج وجود ندارد. زمانی که با یک شخص یا شرکت سئو به صورت ساعتی کار میکنید مانند این است که کارمندی را به استخدام درآورید. بر اساس میزان حضور شخص هزینه و حقوق پرداخت میکنید و نه بر اساس کار انجام شده، به همین دلیل هم بسیاری از مشتریان و همچنین شرکت های سئو علاقه ای به استفاده از این روش ندارند.

اگر برای سئو سازی و بهینه سازی وبسایت خودتان نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید همین الان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس : 09120454628- 02191031941

تعرفه سئو به صورت پروژه ای چگونه محاسبه میشود؟

روش تعیین قیمت سئو بر اساس پروژه، بیشترین روشی است که از طرف شرکت های بهینه سازی سایت انجام میپذیرد. تعرفه سئو( به صورت پروژه ای) به طور معمول در چند دسته بندی زیر مشخص میشود.

  • 4 الی 6 میلیون تومان
  • 6 الی 8 میلیون تومان
  • 8 الی 12 میلیون تومان
  • 12الی 20 میلیون تومان

پروژه های خاصی نیز وجود دارند که به دلیل رقابت بسیار بالا برای عبارت کلیدی مورد نظرشان هزینه ای بسیار بیش از 25 میلیون تومان برای سئو سایت خود نیاز دارند.

سئو سایت به صورت پروژه ای

مزایای سئو به صورت پروژه ای چیست؟


تمام هزینه به صورت مجموع مشخص است – با استفاده از این روش دیگر نگرانی بابت پرداخت های ساعتی یا ماهیانه وجود ندارد. از ابتدا پروژه میزان قیمت سئو و میزان بودجه مورد نیاز مشخص شده است.

نتایج این گونه پروژه ها کاملا مشخص است – استفاده از تعیین تعرفه سئو بر اساس پروژه این امکان را به شما میدهد که از طریق قراردادی که با شرکت سئو مورد نظر خود میبندید از مدت زمانیکه نیاز است پروژه به اتمام برسد آگاهی داشته باشید. عبارات کلیدی مورد نظر و جایگاه نهایی آنها نیز از قبل مشخص میشود.


معایب سئو پروژه ای چیست؟

ممکن است زیادی هزینه کنید و هزینه از دستتان خارج شود به این صورت که اگر اطلاعات کافی اولیه در مورد اصول سئو و بهینه سازی سایت نداشته باشید نمیتوانید متوجه شوید که حدودا چقدر زمان و هزینه برای پروژه شما لازم است و نظارتی نیز روی روند انجام مراحل بهینه سازی سایت خود ندارد. بنابر این ممکن است قیمت سئو سایت شما بیشتر از مقدار مورد نیاز شما باشد.

سئو سایت به صورت ماهیانه

قیمت سئو به صورت ماهیانه چگونه است؟

قیمت گذاری های سئو به صورت ماهیانه معمولا برای طولانی مدت مورد استفاده قرار میگیرند. هزینه ماهانه سئو معمولا مبلغی بیشتر از 4 میلیون تومان بسته به نوع پروژه است.

مزایای سئو ماهانه چیست؟

عدم نیاز به فعالیت – قیمت گذاری و پرداخت هزینه های بهینه سازی معمولا به این معنی است که شما شرکت یا شخصی برای مدیریت امور مربوط به سئو سایت خود استخدام کرده اید تا این امکان را برای شما بوجود آورد که بدون نیاز به دخالت یا فعالیتی از جانب شما رتبه وبسایت شما ارتقا یابد.

یکی دیگر از مزایای این مدل قیمت گذاری رابطه بهتر بین مشتری و شرکت سئو کار است.به این صورت که از طریق قرارداد های ماهانه این همکاری بیشتر شده و فرایند سئو سایت به شکل موثرتری انجام میگیرد.

معایب سئو ماهانه چیست؟

ممکن است پول و زمان خود را هدر دهید – سئو اصولا فرایندی است که نیاز به زمان دارد و همانطور که قبلا نیز اشاره شد معمولا حداقل 6 ماه زمان لازم است تا نتایج قابل لمس و پیشرفت چشمگیری در رتبه سئو سایت شما مشخص شود. اگر شرکت یا متخصص سئو که برایتان کار میکند نتواند به نتایج خوبی برسد به این معنی است که شما علاوه بر زمان هزینه خودتان را نیز از دست داده اید.

دست خالی نروید هدیه خودتان را بگیرید

ما در تیم افق وب آرزوی موفقیت کسب و کار شما را داریم و به عنوان هدیه به شما یک گزارش رایگان از وضعیت سئو سایت تان را تقدیم خواهیم کرد  و در صورت نیاز میتوانید مشاوره تلفنی رایگان نیز از ما هدیه بگیرید تا با دید بازتر بتوانید برای ارتقا سئو سایت تان تصمیم گیری کنید.

سوالات متداول مشتریان

 

1. هزینه و تعرفه سئو سایت چقدر است؟

  تعرفه سئو به شیوه های متنوع قیمت گذاری میشود. ماهانه- ساعتی و پروژه ای از انواع روش های تعیین قیمت سئو سایت هستند. برای اطلاعات بیشتر با افق وب تماس بگیرید.  

2.سئو سایت چقدر زمان میبرد؟

برای بررسی زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتایج میتوانید فرم بررسی تحلیل و ارزیابی رایگان سئو سایت در افق وب را تکمیل کنید. اما به صورت حدودی بین 3 تا 6 ماه برای پروژه های مختلف زمان بر خواهد بود.  

3.آیا سئو تضمینی ارائه میدهید؟

بگذارید خیالتان را راحت کنیم. گوگل تحت هیچ شرایطی تضمینی برای کسب نتایج به کسی نداده است و هیچ نمایندگی هم در ایران ندارد . بنابراین اگر کسی از طرف گوگل به شما قول سئو تضمینی و رسیدن به نتیجه را داد و در قبال آن هزینه گزافی را درخواست کرد بدانید با یک کلاهبردار طرف هستید. سئو تضمینی شوخی بیش نیست. ما تلاش و کیفیت کار خودمان را ضمانت میکنیم و به پروژه های موفق و مشتریان راضی خود میبالیم.
3 پاسخ
  1. سلام من درخواست آنالیز سئو سایت رو دادم چه مدت طول میکشه برام بفرستید؟

  2. من از خدمات سئو تیم افق وب استفاده کردم و خداروشکر در مدت زمان کوتاهی تونستم نتیجه بگیرم. اگر به دنبال شرکتی متخصص و قابل اعتماد برای سایت خودتون هستید با افق وب تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *