شرکت طراحی سایت

4.5/5 - (2 امتیاز)

برای یک شرکت, یک تجارت و حتی یک کسب و کار کوچک بهره مندی از یک سایت فعال و پویا یک ضرورت انکار ناپذیر است. بدیهی است که با سرعت گرفتن پیشرفت های مرتبط با تکتولوژی در چند سال اخیر میتوان پیش بینی کرد که در آینده ای بسیار نزدیک تمامی کسب و کارها با هر هدف و خدماتی نیاز به داشتن یک وب سایت هستند. از این رو لازم است برای عقب نماندن از این پیشرفت در اولین قدم یک شرکت طراحی سایت مناسب پیدا کنید.

یک شرکت طراحی سایت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ کدام معیارهاست که یک شرکت را حرفه ای  تلقی میکند؟ چطور یک شرکت طراحی سایت مناسب پیدا کنم؟ آیا قیمت بالای خدمات طراحی سایت میتواند معیار حرفه ای بودن آنها باشد؟

در ادامه ی این مقاله قصد داریم به تمامی این سوال ها پاسخ دهیم تا شما به راحتی بتوانید یک شرکت طراحی سایت انتخاب کنید و با خیالی آسوده تمامی امور مربوط به سایت خود را به آنها بسپارید. با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید.

تغییر سبک زندگی

در سالهای اخیر و با پیشرفت های عجیب و پر سرعت تکنولوژی و دنیای آنلاین, سبک کار و بازاریابی و تجارت ها تا حد قابل توجهی تغییر کرده است. این تغییرات سبب شده تا تمامی فعالان در هر حوزه ای برای ورود به دنیای دیجیتال اقدام کنند و به دنبال طراحی سایت باشند.

طرفداران اصلی این سبک از تجارت و بازاریابی  قشر جوان جامعه هستند که بیشتراز سایر افراد با این حفضا آشنا هستند. البته برخی کسب و کارهای با سابقه که سالهاست در زمینه های فعالیتی خود کار میکنند نیز به لطف کمک گرفتن از مشاورانی جوان برای حضور در این دنیا پیش قدم شده اند و در حال فعالیت هستند.

شاید این نکته برای همه ی ما ملموس است که پیشرفت های تکنولوژی نه تنها بر تجارت ها بلکه بر سبک زندگی ما نیز تاثیر گذار بوده است. به نوعی که اگر زندگی حال حاضر را با زندگی کمتر از 40 سال پیش مقایسه کنیم تفاوت های زیادی پیدا خواهیم کرد.

هدف از طراحی سایت چیست؟

شرکت طراحی سایت
هدف

در ابتدا و قبل از اینکه به دنبال معیارهای یک شرکت طراحی سایت خوب باشید باید بدانید که چه میخواهید و هدفتان برای طراحی سایت چیست؟ آیا هدفتان از حضور در این فضا فقط عقب نماندن از سایر رقبا است یا اهداف دیگری را نیز دنبال خواهید کرد.

این نکته را لازم است حتما در نظر بگیرید که داشتن یک سایت مانند بزرگ کردن یک نوزاد است. نیاز به مراقبت, آگاهی و تلاش های بی وقفه و فراوان دارد.

فقط طراحی سایت کافی نیست و بعد از راه اندازی اولیه سایت نیاز به تولید محتوا و انجام فعالیت های بسیار است تا سایت رتبه های خوب دریافت کند و در رتبه های اولیه‌ی مرورگر قرار بگیرد.

لذا مشخص کردن هدف از طراحی سایت باید اولین قدم باشد.برای مثال  اگر قصد دارید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید باید به جنبه های مختلف مانند بازاریابی , نحوه ی ارائه ی محصولات و پرداخت های آنلاین و … بیندیشید تا بتوانید بهترین سود را داشته باشید.

اما اگر تمرکزتان معرفی شرکت و یا تجارتتان است باید سایت حاوی مطالب و محتوای قوی متناسب با حوزه کاری تان باشد.

هدف ها از طراحی یک سایت را میتوان به طور خلاصه به صورت زیر بیان کرد؛

 • معرفی برند تجاری یا کسب و کار مورد نظر در فضایی گسترده تر
 • درآمدزایی از تبلیغات
 • وبلاگ نویسی و ارائه ی محتوا به مخاطب
 • افزایش فروش محصولات برای سایتهای فروشگاهی

هزینه ی طراحی سایت

شرکت طراحی سایت
هزینه ی طراحی سایت

برای برخی صاحبان مشاغل که هنوز به قدرت سایت ها در توسعه کسب و کار و تجارتشان اعتماد ندارند یکی از مهم ترین بخش های طراحی سایت بحث مربوط به هزینه طراحی سایت است.

برای توجیه بهتر این افراد باید چند سوال را مطرح کنیم اول اینکه در سال گذشته چه میزان هزینه برای بازاریابی شرکت یا تجارت خود صرف کرده اند؟ در سالهای گذشته چه طور؟ تا چه حد این هزینه ها و سرمایه گذاری ها موفق بوده است و سبب بازگشت سرمایه ی اولیه و حتی سود برای آنها شده است؟

با یک محاسبه ی ساده میتوان به این نتیجه رسید که هزینه ی طراحی یک سایت تنها بخشی از هزینه های صرف شده برای بازاریابی سنتی است در صورتی که میتواند بازده ی بیشتری داشته باشد.

در نگاه اول باید بدانید که طراحی سایت, یک سرمایه گذاری برای آینده محسوب میشود. به این معنی که نمی توان در ماه های اول راه اندازی سایت امید به اتفاقاتی شگفت داشت.

با این دید باید بگوییم که هزینه های طراحی سایت به معیارهای مختلفی بستگی دارد از جمله ؛ نوع وب سایت انتخابی, گستردگی کار, سرور انتخابی, نوع طراحی سایت که میتواند اختصاصی و ویژه باشد یا آماده و از پیش طراحی شده و امکاناتی که مناسب با نیاز مشتری در سایت لحاظ می شود.

علاوه بر این موارد بحث محتوا و سئو سایت یک مقوله ی جدا از طراحی سایت است که هزینه هایی مستقل دارد و بعد از طراحی سایت نیاز به محاسبه ی آن وجود دارد.

برای مشاهده ی تعرفه ها به برگه های تعرفه مدیریت سایت / تعرفه سئو / تعرفه طراحی سایت مراجعه کنید.

اهمیت سابقه برای یک شرکت طراحی سایت

برگردیم به موضوع اصلی که انتخاب یک شرکت طراحی سایت است. در بسیاری از مشاغل, سابقه و تجربه معیار مهمی برای برتری است. اما در مورد شرکت های طراحی سایت باید بگوییم که این معیار تا حد زیادی کمرنگ شده است.

به این معنی که شرکت های تازه کار و جوان گاهی ایده ها و نظرات خلاقانه ای دارند که بسیار جذاب خواهد بود یا اینکه از روش های نوین و تکنیک های خوبی برای طراحی سایت استفاده می کنند که شاید در شرکت های با سابقه نتوان این موارد را مشاهده کرد. ضمن اینکه جوانان فعال در این زمینه انگیزه ی مضاعفی در مقایسه با بقیه دارند که بسیار راه گشا خواهد بود.

همانطور که میدانید شرکت های طراحی سایت در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته اند و این موضوع فضای کاری را برای تمامی آنها بسیار رقابتی کرده است. این سبک رقابت هم برای طراحان سایت بسیار مفید است و هم برای صاحبان مشاغل.

هر شرکت طراحی سایت برای اینکه در این رقابت عقب نماند لازم است که با تکنولوژی های روز دنیا قدم بردارد و از جدید ترین سبک های طراحی برای سایتها استفاده کند در نتیجه شرکت هایی که از این انگیزه بی بهره اند در این رقابت شکست خواهند خورد و در انتهای صف باقی می مانند.

مشتریان نیز با به دست آوردن کمی اطلاعات در زمینه های طراحی سایت میتوانند بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنند و برای دریافت خدمت مورد نظر مراجعه کنند.

وظایف شرکت طراحی سایت

یک طراح وب سایت در درجه اول باید با صاحبان مشاغل و افرادی که قصد دارند یک سایت طراحی کنند ملاقات داشته باشد و نیازهای آنها را شناسایی کند, از میزان پیشرفت آنها در آینده بداند و تعداد بازدید کننده های احتمالی سایت آنها را در نظر بگیرد.

همچنین طراح وب سایت باید با زمینه های کاری مشتری و نوع فعالیتی که انجام میدهند نیز آشنا شود تا بدانید چه نوع سایتی مناسب است برای مثال یک سایت فروشگاهی, شرکتی یا یک سایت آموزشی.

جزییات مرتبط با طرح, رنگ زمینه و متن ها نیز با مشورت مشتری انجام میشود تا سایت طراحی شده تا حد امکان به آنچه مد نظر مشتری است نزدیک شود.

در حالت ایده آل یک شرکت طراحی سایت از افراد و یا گروه هایی با تخصص زیر تشکیل شده است که هر کدام در زمینه ی کاری خود تخصص های لازم را دارند؛

 1. برنامه نویس یا تیمی با این تخصص
 2. گرافیست
 3. تیم تولید محتوا و بهینه سازی
 4. اچ تی ام ال کار
 5. برنامه نویس کلاینت
 6. برنامه نویس سرور

البته ممکن است که یک نفر چندین وظیفه را بر عهده داشته باشد و یا اینکه شرکت مورد نظر برای مثال در زمینه ی گرافیک تنها یک نفر نیاز داشته باشد. با تمام این موارد باید بگوییم که تجربه نشان داده است که یک گروه هماهنگ بازده ی بیشتری خواهد داشت.

خوب است که شما با شرکت های طراحی سایت در تعامل همیشگی باشید به این معنی که از آنها سوال های خودتان را بپرسید, اگر تمایل دارید در مورد موضوعی اطلاعات بیشتر به دست بیاورید از آنها بخواهید برایتان توضیح دهند و یا منابعی را برای مطالعه به شما پیشنهاد کنند.

اگر بخشی از مطالب را متوجه نشدید از آنها توضیحات بیشتری درخواست کنید. در صحبت های اولیه ممکن است پیشنهاد ها و تصمیماتی از طرف شرکت طراحی سایت مطرح شود که شما دلیل آن را نمیدانید پس دلیل آن را بپرسید شما باید از جزییات کار خود مطلع باشید.

چرا تولید محتوا در قراردادهای شرکت طراحی سایت لحاظ نمی شود؟

مهم ترین نکته بعد از راه اندازی سایت مورد نظر تهیه‌ ی محتوای خوب برای آن است. این محتوا میتواند شامل مقالات, تصاویر و ویدیوهایی باشد که در سایت قرار داده می شود. اما باید بدانید که کار تولید محتوا جدا از مقوله ی طراحی سایت است و یک خدمت جدا محسوب می شود.

برای تولید محتوای خوب و حرفه ای هیچکس بهتر از صاحب اصلی سایت نخواهد بود. لذا برای تولید محتوایی منحصر به فرد و اصولی باید اطلاعاتی از کسب و کار هدف در اختیار تیم تولید محتوا قرار داده شود تا آنها بتوانند ضمن کسب اطلاعات, محتوای مناسب را نیز برای سایت تهیه کنند.

برای ثبت سفارش تولید محتوا و طراحی سایت خود توسط تیم افق وب به برگه ی خدمات تولید محتوا/درخواست سئو سایت مراجعه کنید.

ویژگی های یک سایت خوب چیست؟

شرکت طراحی سایت
ویژگی ها

یک سایت طراحی شده توسط یک شرکت طراحی سایت در حالت کلی اگر دارای شرایط زیر باشد یک سایت خوب خواهد بود که میتوان به پیشرفت آن امیدوار بود؛

 • گرافیک و زیبایی های بصری چشم نواز
 • طراحی اختصاصی و کد نویسی های حرفه ای
 • پشتیبانی حرفه ای و تمام وقت
 • طراحی واکنشگرا
 • طراحی شده متناسب با نیاز کارفرما
 • امنیت بالا
 • طراحی خلاقانه
 • پیروی از استانداردهای جهانی طراحی سایت
 • رعایت سئو در کد نویسی
 • استفاده از قالب های اختصاصی
 • سهولت دسترسی به تمامی بخش های سایت توسط کاربر
 • نقشه ی خوب سایت و دسته بندی های درست

چطور یک شرکت طراحی سایت مناسب پیدا کنم؟

برای پاسخ به این سوال چند معیار اصلی زا باید در نظر بگیرید؛

اول اینکه سایت شرکت مورد نظر بهترین کار آنهاست. یعنی یک شرکت طراحی سایت تمام اصولی که میداند را برای سایت خود پیاده خواهد کرد. پس نگاهی به سایت شرکت مورد نظر بیندازید و ببینید از چه کیفیتی برخوردار است. شرکتی که ادعای طراحی سایت حرفه ای دارد باید از وب سایت حرفه ای نیز برخوردار باشد.

دوم اینکه از نمونه سایتهایی که این شرکت طراحی کرده است دیدن کنید. آیا این شرکت با برندهای مطرح و معروف نیز کار کرده است؟ مشاهده ی نمونه کارهای آنها میتواند یک دید کلی از سلیقه ی و نحوه ی کار آنها را برای شما داشته باشد.

سوم اینکه با مشتریان قبلی این شرکت گفتگو کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که هنگام بازدید, شاید سایت موردنظر, از دید شما یک سایت خوب نباشد اما از دید صاحب آن یک سایت بی نظیر است. این یعنی سایت, مورد نظر مشتری طراحی شده است گرجه شما آن را نپسندیدید.

چهارم اینکه هزینه ها و امکانات ارائه شده را با سایر شرکت ها مقایسه کنید و از دلیل تفاوت قیمت ها آگاه شوید.

اگر قصد دارید طراحی سایت خود را به افق وب بسپارید برای ثبت سفارش به برگه ی  سفارش طراحی سایت مراجعه کنید.

02128425951