طراحی سایت در پرند

عملیاتی که طی آن سایت های اینترنتی با استفاده از زبان های برنامه نویسی ساخته میشوند طراحی سایت  گفته میشود. html زبان برنامه نویسی است که مرورگرها با استفاده از آن صفحات وب سایت را نمایش می دهند.

در طراحی سایت در پرند, طراح ابتدا با زبان html شروع به کد نویسی سایت شما میکند و بعد با استفاده از css  طرح خاصی که مد نظرش است را در ظاهر سایت پیاده سازی میکند.

 

تیم افق وب همیار و مشاور کسب و کار اینترنتی شما

ما در تیم افق وب با روی باز و خوشحال آماده هستیم تا شما را ملاقات کنیم و بهترین و کاملترین راه حل را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما ارائه دهیم. ما با داشتن تجربه 8 ساله در زمینه طراحی سایت میتوانیم خیال شما را از بابت نگرانی های موجود در راه اندازی کسب و کار آنلاین برطرف کنیم.

 

مشاوره رایگان

 

دامنه و هاست

دامنه در واقع همان نامی است که باید برای سایت خود انتخاب کنید. این کار باید توسط شرکت طراحی سایت و یا شرکتهای ثبت دامنه به ثبت نهایی برسد تا بتوانید از آن استفاده کنید. شما دامنه را در مدت مشخصی خرید میکنید مثلا برای یک سال یا دو سال و در پایان مهلت خریداری شده میتوانید آن را تمدید کنید.

برای انجام این کار میتوانید به یک شرکت طراحی سایت مراجعه کنید و تمام امور را به آنها بسپارید.

دامنه ی انتخابی شما میتواند پسوند com.  یا ir. داشته باشد البته پسوندهای دیگری نیز وجود دارند که میتوانید یکی از آنها را متناسب با حوزه ی کاری خود انتخاب کنید.

طراحی سایت در پرند
طراحی سایت در پرند

معانی پسوندها

هر یک از پسوند های دامنه دارای معنا و مفهوم خاصی هستند و توضیحی درباره موضوع و محتوا سایت را نشان میدهند ، مثلا پسوند.ac.com یا ac.ir برای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بکار میرود.

بنابراین هر دامنه حوزه ی کاری سایت را مشخص میکند. مثلا دامنه هایی با پسوند com و net از سازمانی به نام domain name register center ثبت میشوند. پس نتیجه میگیریم پسوند‌های دامنه معمولاً نوع کاربری یک وب‌سایت را مشخص می‌کنند.

دلیل دیگر اهمیت پسوند دامنه تاثیر گذاری در سئو سایت است. یعنی به کسب رتبه سایتتان در گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می‌کند.

به عنوان مثال  وقتی شما یک دامنir. داشته باشید، شانس کسب رتبه در جستجوهای فارسی برای شما بیشتر خواهد بود. چرا که گوگل شما را به عنوان یک سایت ایرانی می‌شناسد.

چند نوع دامنه وجود دارد؟

هزاران هزار نوع دامنه در دنیا وجود دارد که هر سال بر تعداد آنها اضافه میشود. در ادامه به چند مورد آنها اشاره میکنیم؛

com. مخفف Commercial، مورد استفاده ی بنگاه‌ها و شرکت‌های تجاری
org. مخفف Organizations، مورد استفاده ی ارگان‌ها و مراکز غیرانتفاعی
net. مخفف Network، برای شبکه و خدمات اینترنتی
info. مخفف information، برای سایت‌های اطلاع‌رسانی و عمومی
pro. این پسوند برای افراد حرفه‌ای که فعالیت اینترنتی می‌کنند، کاربرد دارد
biz. مخفف Business، برای خدمات مربوط به تجارت الکترونیک
edu. مخفف Education، برای پایگاه‌های آموزشی
tv. مختص شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای
int. اختصار International، برای سازمان‌های بین‌المللی
gov. اختصار Government، مربوط به نهادهای دولتی

ir اختصار iran دامنه ملی کشور ایران است که شرکت‌ها و افراد ساکن ایران میتوانند از آن استفاده کنند
co.ir. برای سازمان‌ها و شرکت‌های غیر دولتی و خصوصی
ac.ir. برای وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب و موسسات آموزش عالی
sch.ir. برای مدارس، موسسات آموزشی و سایر سازمان‌های آموزشی
id.ir. این پسوند برای اشخاص حقیقی است که تابع جمهوری اسلامی ایران می‌باشند

دامنه‌ی کشورها
  1. ژاپن jp.
  2. بلژیک be.
  3. کره جنوبی kr.
  4. ایالات آمریکا us.
  5. یونان gr.
  6. کانادا ca.
  7. مالزی my.
  8. امارات عربی ae.
  9. مصر eg.
  10. اتحادیه اروپا eu.
  11. اسپانیا es.
  12. فرانسه fr.
  13. استرالیا au.
  14. بریتانیا gb.
  15. هلند nl.
  16. سوئیس ch.
  17. هند in.
  18. چین cn.
  19. عراق iq.
  20. ترکیه tr.
  21. افغانستان af.
  22. ایتالیا it.

 

مشاوره رایگان

هاست

 

هاست به فضای میزبانی سایت گفته میشود. در واقع وب سایتها به فضایی نیاز دارند تا فایل های صفحات وب سایت در آن نگهداری شود که هاست این وظیفه را به عهده دارد.

طراحی سایت در پرند
هاست

هاست نیز مانند دامنه برای مدت مشخص مثلا یک ساله یا دوساله خریداری میشود که باید  پس از این مدت تمدید شود.

انواع هاست

میزبان اشتراکی

در این نوع میزبانی سرور شما به چندین بخش تقسیم میشود و مکن است چندین سایت روی آن قرار بگیرند.این نوع میزبانی اشنراکی برای سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند و هنوز به تعداد زیاد بازدید کننده ندارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

نیمه اختصاصی

در این مورد مشتری منابع و قدرت بیشتری نسبت به حالت اشتراکی دارد و کمی هزینه بالاتر از حالت قبلی است.

اختصاصی

در این حالت یک سرور به مشتری اختصاص داده میشود که هیچ منبع دیگری از آن استفاده نمیکند و چون این سرور تنها برای سایت شماست مشکلاتی از قبیل سرعت و امنیت نخواهید داشت.

هاست های اختصاصی هزینه ی بالایی دارند و مناست سایتهای بزرگ هستند.

طراحی سایت در پرند؛ سایتهای چند منظوره

برخی مشاغل نیاز دارند چند فعالیت مختلف را در وب سایت خود به صورت همزمان انجام دهند. برای مثال یک سایت آموزشی که قصد فروش نیز دارند. در این صورت راه اندازی و طراحی دو سایت یا بیشتر هم هزینه ی بسیاری را برای صاحب شغل خواهد داشت و هم مدیریت همه ی این وب سایت ها کار دشوار و زمان بری خواهد بود.

طراحی سایت در پرند
طراحی سایت در پرند؛ سایتهای چند منظوره

در این صورت میتوان یک وب سایت با چندین هدف طراحی کرد تا تمام نیازهای صاحبان مشاغل را برطرف کند و هم در مدیریت و اداره ی آن مشکلی نداشت و هم اینکه در زمان صرفه جویی کرد.
در واقع این نوع سایت ها تمام ویژگی هایی را که از یک سایت انتظار دارید دارند از جمله؛بخش فروشگاه, خبری , پروفایل کاربران و …

در یک جمله باید گفت که شما با طراحی یک سایت چند منظوره هم از لحاظ مالی صرفه جویی کرده اید و هم با یک تیر چند نشان زده اید.

 

مشاوره رایگان

طراحی سایتهای چند منظوره چه مزیتی دارد؟

استفاده و طراحی سایت های چند منظوره مزایای بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد اشاره میکنیم؛
در صورتی که شما یک وب سایت اصلی داشته باشید و مشکلی برای آن پیش بیاید و از دسترس خارج شود قطعا درصد بالایی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

اما در مواقعی که یک سایت چند منظوره طراحی کرده باشید چند سایت کوچکتر دارید. در صورت بروز مشکلی برای یکی از آنها بقیه در حال اجرا هستند و بدون افت کاربران و بازدید کننده ها میتوانید بدون نگرانی به فعالیت خود ادامه دهید.
چون که سایت چند منظوره دارید در زمینه های مختلف فعالیت میکنید که این کار سبب میشود بتوانید رتبه های خوبی در مرورگرها و موتورهای جستجو دریافت کنید.

بهینه سازی و سئوی این سایتهای کوچک میتواند در طولانی مدت سبب اعتبار بیشتر برای آنها شود و پس از مدتی آنها را به سایتهایی معتبر در حوزه ی خودشان تبدیل کند.

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت چند منظوره این است که از سایتهای کوچک میتوانید به سایت اصلی لینک بدهید. این کار اعتبار سایت اصلی شما را بالا خواهد برد و این یکی از اهدافی است که ما به دنبال آن هستیم.

 

چرا باید طراحی سایت در پرند به صورت ریسپانسیو انجام شود؟

حتما برایتان پیش آمده که وارد سایتی شوید, در ابتدا همه چیز مانند یک اتاق شلوغ به هم ریخته باشد و شما مجبور شوید با تغییر سایز صفحه تازه بتوانید تمام جزییات صفحه را ببینید! به عبارت دیگر سایت مورد نظر ریسپانسیو نیست و با تلفن همراه سازگاری ندارد!

مزیت ها

  1.   با تمام سایزهای نمایشگرهای مختلف مثل رایانه های رومیزی, لپ تاپ, تلفن های هوشمند و یا حتی تلویزیون های هوشمند و… سازگاری خواهد داشت.
  2.  به صرفه بودن از لحاظ هزینه ها
  3.  قدرت بالای سئو ( به عبارتی تمام کاربران را جذب خواهد کرد)
  4.  افزایش کاربران و بازدید کننده ها از سایت
  5.  افزایش محبوبیت در بین کاربران و در نتیجه کسب محبوبیت موتورهای جستجو
  6.  سایت های ریسپانسیو در بازاریابی های اینترنتی موفق تر هستند
  7.  سرعت بالای سایت های ریسپانسیو
  8.  سبقت از سایرین, استفاده از سایت های ریسپانسیو هنوز فراگیر نشده است لذا در صورتی که شما از آنها برای طراحی سایت تان استفاده کنید چندین قدم از رقبایتان جلوتر خواهید بود.

قبل از ارائه ی این روش از طراحی سایت, برای هر دستگاه باید یک طراحی مجزا صورت میگرفت. برای مثال یک سایت برای کامپیوتر و یک سایت برای موبایل طراحی میشد. این کار در کنار هزینه ی بیشتر و زمانبر بودن این مشکل را هم داشت که باید برای هر سایت به روز رسانی جداگانه صورت میگرفت.

طراحی سایت در پرند
مزیت ها

وقتی شما طراحی سایت ریسپانسیو را انتخاب کردید به راحتی میتوانید وب سایت خود را مدیریت کنید. یعنی لازم نیست برای به روزرسانی و یا قرار دادن یک محتوا چند سایت را بررسی کنید و برای هرکدام جداگانه این کار را انجام دهید.

نکته ی دیگر در مورد سایت های ریسپانسیو این است که تبلیغات گسترده تری خواهید داشت. تبلیغات سایت خود را در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام و سایر شبکه ها قرار دهید .

با لینک قرار داده شده در این تبلیغات کاربر به راحتی میتواند در همان موبایل وارد سایت شما شود.

سئو و سایتهای ریسپانسیو

سایتهای ریسپانسیو به این دلیل برای سئو مناسب هستند که باعث میشوند تمام کاربران را پوشش دهد و این کار باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود و قدرت سئو سایت را افزایش می‌دهد.چه کاربرانی که با رایانه وارد سایت شده اند و چه آنهایی که با تلفن های همراه یا هر وسیله ی دیگر وارد شده اند.

طبق آمارهایی که خود گوگل منتشر میکند درصد بالایی از کاربران و بازدید کننده ها از موبایل برای بازدید از سایت استفاده میکنند. به این معنی که اگر شما یک سایت ریسپانسیو نداشته باشید حتما بخش زیادی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

در واقع ریسپانسیو بودن نیاز کاربران امروز است و شما اگر به دنبال جذب آنها هستید باید به نیازهایشان پاسخ دهید.

برای سفارش خدمات طراحی سایت در پرند با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره رایگان

طراحی سایت شرکتی در پرند

از مهمترین اصولی که برای طراحی یک سایت شرکتی باید رعایت کرد این است که فعالیت ها و خدمات شرکت مورد نظر باید به بهترین شکل ممکن معرفی شود.

برای هر خدمت صفحه ای جدا و متناسب با آن طراحی شود.

سابقه و سالهای فعالیت از جمله مواردی هستند که حتما باید در قسمت معرفی سایت شرکتی قرار بگیرد تا کاربران بیشتر با شرکت آشنا شوند.

کاربری که برای اولین بار با شرکت شما آشنا میشود به دنبال تخصص شما است.میخواهد بداند شما در چه زمینه هایی فعالیت میکنید. پس از آگاهی از تخصص شما به دنبال سابقه و سایر فعالیت ها در سایت شرکتی شما خواهد گشت.

اینکه چند سال است در این زمینه فعالیت میکنید؟ با چه موسسات و شرکتهای دیگری فعالیت کرده اید؟ و… از جمله سوال هایی است که کاربر به دنبال پیدا کردن چاسخی برای آن وارد سایت شما میشود.

داشتن سابقه نوعی نماد اطمینان برای مخاطبان و کاربران شما خواهد بود. البته این جمله به این معنا نیست که به شرکت ها و کسب و کارهای تازه کار نمیتوان اطمینان کرد اما قطعا اعتماد به شرکت های خوش سابقه راحت تر خواهد بود.

اهمیت سئو برای یک سایت شرکتی در پرند

اولین نکته ای که برای توضیح سئو لازم است بدانید این است که محتوا تولید کنید. اگر قصد دارید در موضوع خاصی مقاله ای را روی سایت منتشر کنید یا باید توضیحاتی در مورد محصول مورد نظر خود بدهید, خودتان بنویسید.

محتوای با کیفیت و خوبی که کپی نیست یک فاکتور عالی برای افزایش رتبه ی سئوی سایت شما خواهد بود.

 

برخی از نمونه کارهای طراحی سایت تیم افق وب

 

 

سوالات متداول

 

هزینه طراحی سایت در پرند چقدر است؟

 

طراحی سایت با هر هزینه ای ممکن است و کاملا بسته به نیاز شما و درخواست شما قیمت های متغیری دارد. برای دریافت قیمت دقیقتر پیشنهاد میکنم با مشاورین ما تماس بگیرید یا یک پکیج مشاوره ای رایگان برای شما رزرو کنند و شما را در مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی کمک کنند.

 

مدت زمان مورد نیاز برای انجام طراحی سایت چقدر است؟

 

پروژه های طراحی سایت معمولا بین حداقل 2 هفته تا 1 ماه زمان میبرند. اما این مورد نیز مانند قیمت کاملا بسته به نوع پروژه شما دارد و ممکن است تا 3 ماه نیز طول بکشد

 

چه شرکتی مناسب طراحی سایت شماست؟

طراحی سایت یک کار کاملا تخصصی و نیازمند افراد حرفه ای و با تجربه است. این روزها با در دسترس بودن آموزش های مختلف افراد زیادی شروع به فعالیت در این حوزه کرده اند که به دلیل نداشتن تجربه و سابقه کافی ممکن است باعث بروز مشکل و ضرر به کسب و کار شما بشوند. پیشنهاد میکنیم برای انتخاب شرکت طراحی سایت خود با افراد مختلفی صحبت کنید و مشورت بگیرید و با داشتن اطلاعات کافی اقدام کنید.ما در تیم افق وب همیشه با روی باز و انرژی مثبت آماده پاسخگویی به شما مشتری عزیز هستیم.

 

این صفحه برای شما مفید بود؟
امتیاز شما

10 پاسخ

  1. من اطلاعات مختصری در مورد سئو دارم. میتونم سایتی که شما برام طراحی می کنید رو خودم سئوش رو انجام بدم؟

    1. موارد خیلی زیادی شامل این تفاوت میشه. زبان برنامه نویسی ؛ امکانات نرم افزار اختصاصی و…

  2. من به یک سایت برای معرفی کسب و کارم نیاز دارم. میتونم حضوری بیام و سوالهامو بپرسم؟

    1. بله حتما. از طریق شماره های تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید

    1. بستگی به نوع سایت ممکنه از ۳ هفته تا چند ماه زمان ببره برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *