سفارش طراحی سایت

5/5 - (1 امتیاز)

شخصی که به این برگه مراجعه کرده است ضرورت و اهمیت طراحی سایت را به خوبی متوجه شده است و نیازی نیست که به اهمیت راه اندازیو طراحی وب سایت برای او بپردازیم. لذا در ادامه سعی بر آن داریم تا اطلاعاتی کامل  از طراحی سایت و سفارش طراحی سایت در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با دیدی باز برای طراحی سایت اقدام کنید.

برای طراحی یم سایت روش های مختلفی وجود دارد که شما با توجه به زمینه ی کاری و نوع استفاده از سایت و راهنمایی های گروه طراح میتوانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

قبل از اقدام برای سفارش طراحی سایت باید یک گروه حرفه ای و با سابقه را در این زمینه پیدا کنید. یکی از راحت ترین و بهترین راه ها برای تشخیص اینکه تیم طراحی سایت انتخابی شما کاربلد هست یا نه مراجعه به سایتهایی است که تاکنون طراحی کرده اند.

از طراحی های قبلی و نمونه کارهایی که انجام داده اند تا حدودی میتوانید به میزان تسلط و حرفه ای بودنسان در این زمینه پی ببرید. ضمن اینکه هر گروه طراحی سایت بیشترین توان و انرژی  را برای سایت خود میگذارد و این یعنی یک نمونه ی کامل از طراحی آن ها سایت خودشان می باشد.

قدم اول در سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت
قدم اول در سفارش طراحی سایت

در اولین قدم پس از انتخاب یک گروه طراحی سایت لازم است که جلسه ای حضوری بین شما به عنوان سفارش دهنده و گروه طراحی سایت صورت بگیرد. در این جلسه نکاتی از قبیل نیازها, انتظارات و امکانات مورد نظر سفارش دهنده مورد بررسی قرار میگیرد. گروه طراحی سایت باید بدانند که شما در چه زمینه ای فعالیت میکنید و تا چه میزان به وسعت کسب و کار خود در آینده میاندیشید.

یکی از مهم ترین بخش های مورد بررسی در این ملاقات بحث مربوط به هزینه هاست. بودجه ای که برای طراحی سایت خود در نظر گرفته اید مهم است و گروه طراح باید از این بودجه مطلع باشند تا بتوانند شما را برای بهترین انتخاب راهنمایی کنند.

قدم دوم و انتخاب روش طراحی سایت

برای طراحی سایت همانطور که گفتیم روش هایی متفاوتی وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. اما نمیتوان روشی را به عنوان بهترین روش انتخاب کرد و به تمامی مشاغل پیشنهاد داد. بهترین روش با توجه به خواست و نظر مشتری و زمینه ی کاری و… انتخاب میشود .

از جمله روش های طراحی سایت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 •  طراحی سایت با قالب های آماده و وردپرس
 •  طراحی سایت باقالب اختصاصی و وردپرس
 •  طراحی سایت با قالب آماده و سیستم اختصاصی
 •  طراحی سایت با قالب اختصاصی و سیستم اختصاصی

قالب های آماده

سفارش طراحی سایت
قالب های آماده

قالب های آماده سایتهای از پیش طراحی شده ای هستند که به صورت رایگان یا غیر رایگان خریداری می شوند. این سایتها قابلیت اضافه کردن امکانات و شخصی سازی دارند.

استفاده از قالب های آماده هزینه ی کمتری خواهد داشت و زمان طراحی سایت و تحویل آن به مشتری را کوتاه می کند. از معایب این نوع طراحی سایت میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. کدهای زیاد و غیر اصولی
 2. امنیت پایین که میتوان این ایراد را با برنامه های امنیتی موجود برطرف کرد
 3. سرعت پایین
 4. عدم ایجاد تغییرهای اساسی
 5. تکراری بودن از دید مخاطب چون بسیاری دیگر از سایتها از این قالب استفاده کرده اند

طراحی اختصاصی

در طراحی اختصاصی صفر تا صد سایت مسافرتی به صورت ویژه کد نویسی خواهد شد. این روش هزینه ی به مراتب بیشتر از قالب های اماده را خواهد داشت و بسیار زمانبر خواهد بود اما همه ی امکانات آن ویژه و مختص به شماست و قطعا مشابهی نخواهد داشت.

نیازهای مشابه در سفارش طراحی سایت

در طراحی یک سایت امکاناتی وجود دارند که نیاز تمامی وب سایت ها فارغ از نوع کارایی و زمینه ی فعالیت آنها خواهد بود. از جمله ی این امکانات میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. بخش معرفی؛ که به ارائه ی رزومه و توضیحاتی مختصر در مورد فعالیت مورد نظر می پردازد. این بخش باید در عین کوتاهی, کامل و جامع باشد تا اطلاعاتی مفید در اختیار کاربر تازه وارد قرار دهد.
 2. بخش تماس با ما؛ در این بخش باید تمامی راه های ارتباطی قرار داده شود تا در صورت نیاز کاربر بتواند با پشتیبانی و بخش های مختلف ارتباط داشته باشد.
 3. بخش وبلاگ؛ هر کسب و کاری با هر هدفی کهسفارش طراحی سایت میدهد باید بخش را به عنوان وبلاگ در سایت خود قرار دهد تا از این طریق بتواند مقالات و اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران و شاید حتی مشتریان خود قرار دهد. بخش زیادی از بازدید کننده ها جذب سایت هایی خواهند شد که مطالب مفیدی برای ارائه دارند.
 4. بخش نظرسنجی؛ این بخش هر چند وقت یکبار با هدف ارزیابی فعالیت های وب سایت و تعیین میزان رضایت کاربران فعالیت خواهد کرد. که یک دید کلی از میزان پیشرفت و یا حتی پسرفت فعالیت های سایت را به شما اختصاص خواهد داد.
 5. بخش خبرنامه؛ برای هر کسب و کاری خبرهایی اختصاصی وجود دارد که افراد فعال در این زمینه به طور مرتب پیگیر آنها خواهند بود. بهتر است مجموعه ای از این خبرها  در بخش خبرنامه به طور مرتب بروز رسانی شود تا علاوه بر افزایش آگاهی مخطبان علاقه مند سبب شود تا بازدید کننده ها از میزان فعالیت سایت نیز مطلع شوند.
 6. انتقادات و پیشنهاد ها؛ این بخش نیز مانند بخش نظر سنجی با هدف ارتقای وب سایت طراحی میشود. دیدن نظرهای مثبت و منفی میتواند نقاط قوت و ضعف فعالیت های سایت را مشخص کند.
 7. بخش فروش؛ این بخش مخصوص وب سایتهای فروشگاهی خواهد بود که قصد فروش کالاها و محصولاتی را دارند. این بخش شامل زیر بخش هایی است که هر کدام دارای اهمیت فراوان هستند.

سفارش سئوی سایت

پس از این که سفارش طراحی سایت شما به اتمام رسید و سایت خود را تحویل گرفتید فرآیند بعدی آغاز خواهد شد. در مرحله ی بعد باید به تولید محتوا بپردازید و برای دریافت رتبه های بالا در موتورهای جستجو تلاش کنید.

برای تولید محتوا و بهینه سازی سایت بهتر است از متخصصین این زمینه کمک بگیرید و از تیم طراحی سایت خود بخواهید افرادی مطمئن را به شما معرفی کنند.

سئوکار کیست؟

یک سئوکار فردی متخصص و آگاه به تمام الگوریتم های موتورهای جستجو است که با اعمال این الگوریتم ها در مختوای سایت سبب می شود تا وبسایت مورد تایید موتورهای جستجویی چون گوگل قرار بگیرد و در نتیجه در اولین پیشنهاد ها به کاربر معرفی شود.

از مزایای این کار این است که سبب میشود تا بازدید کننده های سایت افزایش پیدا کنند و این به معنی رونق و گسترش کسب و کار شما خواهد بود. از دیگر مزایای بهینه سازی محتوا این است که سبب افزایش اعتبار سایت خواهد شد.

درست است که متاسفانه سئوکاران کلاه سیاه با دور زدن الگوریتم ها میتوانند رنک بالایی دریافت کنند اما با به روز رسانی الگوریتم ها, این کار لورفته و وب سایت مورد نظر جریمه خواهد شد و اعتبار خود را از دست میدهد. اما در صورتی که با رعایت اصول و قوانین این کار انجام شده باشد اعتبار شما بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

سئو و درج محتوا با طراح سایت است؟

سوالی که بسیاری از مشتری ها هنگام سفارش طراحی سایت میپرسند این است که آیا سئوی سایت و در محتوا با گروه طراحی سایت است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که تنها بخشی از سئوی سایت که مربوط به نکات فنی و تکنیکی طراحی سایت است و طراح باید در کد نویسی  آن را در نظر بگیرد بر عهده ی تیم طراحی سایت خواهد بود و باقی مسائل مربوط به سئو یک قرار داد جدا با تیم بهینه سازی است

در زمینه ی درج محتوا برخی تیم های طراحی سایت محتوای اولیه ی سایت را به عنوان امکانات اضافه و برای جذب مشتری روی سایت قرار میدهند اما تولید و بارگذاری محتوا با مدیر سایت است و از وظایف طراحان سایت نیست.

برای ثبت سفارش سئوی سایت خود به برگه ی درخواست سئو سایت و خدمات تولید محتوا  مراجعه کنید.

ریسپانسیو یا واکنشگرا

سفارش طراحی سایت
ریسپانسیو

در دنیای امروز که با یک تلفن هوشمند بیش از هشتاد درصد نیازهای افراد به اینترنت برطرف میشود سایتی که قابل رویت و استفاده در این دستگاه را نداشته باشد عملا بازنده ی این میدان است و تمام وقت و هزینه ای که برای سفارش طراحی سایت کرده است بر باد خواهد رفت.

جالب است بدانید قبل از گسترش طراحی سایت به صورت ریسپانسیو برای هر دستگاه باید طراحی و مدیریت به صورت جداگانه انجام میشد که این کار علاوه بر این که بسیار زمان بر بود هزینه های زیادی را نیز به همراه داشت. سخت ترین بخش این سبک از طراحی مدیریت و محتوا گذاری آن بود که مانند اداره کردن هم زمان دو سایت بود.

اما تمامی این مشکلات با طراحی های ریسپانسیو برطرف شد . در طراحی ریسپانسیو نه هزینه ی بیشتری متوجه مشتری خواهد بود و نه زمان زیادی صرف طراحی آن خواهد شد.

ضمن اینکه بازدید کننده های سایت ریسپانسیو شما بیشتر از سایر حالت ها خواهند بود و اعتبار یک سایت به تعداد بازدید کننده های آن است.

ریسپانسیو بودن باید شامل تمامی دستگاه های هوشمند مانند تلفن های همراه, رایانه های رومیزی, تبلت ها و لپتاپ ها و یا حتی ساعت های هوشمند خواهد بود.

چند زبانه بودن

خوب است که تمامی سایتها به صورت پیش فرض چند زبانه طراحی شوند. اما اهمیت این امکان برای مشاغلی که فعالیت های بین المللی دارند و یا از اهداف آینده ی آنهاست, بیشتر از سایرین است.

باید بدانید که در چه کشورهایی قصد دارید به گسترش کار خود بپردازید. لذا زبان آنها را نیز در وب سایت خود قرار دهید. برای مثال افرادی که قصد دارند در بازارهای حوزه ی خلیج فارس فعالیت کنند لازم است علاوه بر زبان انگلیسی, زبان عربی را نیز در زبانهای سایت خود لحاظ کنند تا افراد این کشورها نیز بتوانند از سایت دیدن کنند.

اگر قصد دارید سفارش طراحی سایت خود را به افق وب بسپارید به مراجعه به برگه‌ی درخواست طراحی سایت درخواست خود را ثبت کنید.

 

02128425951