تا همین چند سال پیش و قبل از گسترش بی حد و مرز تکنولوژی و دنیای آنلاین تنها محیطی که هنرمندان رشته های مختلف میتوانستند به ارائه ی آثار خود بپردازند گالری ها بودند. اما این روزها فضای آنلاین بستری را فراهم کرده است تا تمامی مشاغل بتوانند بدون هیچ محدودیتی به معرفی کسب و کار خود بپردازند.طراحی سایت برای هنرمندان یک بستر عالی برای ارائه ی بهتر آثار  و تعامل بی واسطه با مردم خواهد بود.تمامی هنرمندان دوست دارند که پس از سالها تلاش بی وقفه و صرف هزینه های بسیار مادی و معنوی بتوانند نتیجه ی کار خود را مشاهده کنند.این نتیجه برای گروهی فروش آثارشان خواهد بود و برای گروهی دیگر دریافت تایید از پیشکسوتان رشته ی خود می باشد. در هر صورت هر دو گروه نیاز به طراحی سایت هنری دارند تا بتوانند از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

طراحی سایت هنری
طراحی سایت هنری

طراحی یک سایت هنری میتوانند به صورت گروهی باشد یا شخصی. در حالت گروهی چند هنرمند در زمینه ی هنری مشترک و یا حتی غیر مشترک برای طراحی یک سایت اقدام میکنند و به عبارتی یک محیط فرهنگی ایجاد میکنند. در این حالت هزینه های طراحی سایت بین این افراد تقسیم خواهد شد که مقرون به صرفه خواهد بود.

در حالت دیگر یک هنرمند به تنهایی برای طراحی سایت هنری خود اقدام میکند. دراین حالت هزینه ها ممکن است کمی زیاد باشد اما تمام طراحی و مدیریت سایت زیر نظر او و مطابق با نظر او انجام خواهد شد.

طراحی سایت هنری یا یک گالری؟

کدام یک بهتر است, طراحی سایت هنری یا راه اندازی یک گالری؟

بهترین انتخاب انتخابی است که شامل هر دو شود. اصلا قرار نیست طراحی سایت هنری مانعی برای برگزاری گالری برای شما باشد. یک سایت هنری در واقع یک گالری همیشگی و دائمی است که کاربران برای بازدید از آن محدود به زمان و مکان نیستند و در هر شرایطی میتوانند وارد سایت شده و آثار هنرمند مورد نظر را مشاهده کنند.در کنار داشتن یک سایت هنری میتوانید یک گالری را هم اداره کنید و آثار خود را به نمایش بگذارید.

از دیگر مزیت های داشتن یک سایت این است که شما میتوانید به معرفی خود بپردازید. شاید افراد محدودی شما را به عنوان یک هنرمند بشناسند اما با داشتن یک وب سایت مخاطبان شما بسیار بیشتر از حد تصور شما خواهند بود و افراد بیشتری با شما آشنا میشوند.

کسب درآمد از یک سایت هنری غیر ممکن است!!

طراحی سایت هنری
کسب درآمد

خیر. در دنیای بدون محدودیت آنلاین هیچ چیزی غیر ممکن نیست.

کافی است شما در ابتدا هدفتان را از راه اندازی یک سایت هنری بدانید. اگر تنها هدفتان به نمایش گذاشتن آثار هنری و معرفی خودتان است پس درآمد زایی چندانی نخواهید داشت اما در صورتی که سایت هنری شما از ابتدا چند منظوره طراحی شود میتوانید آن را به یک سایت فروشگاهی تبدیل کنید و به فروش آنلاین آثار خود بپردازید. با توجه به تجربه ی ما در این زمینه معمولا از سایت های هنری با این هدف بسیار استقبال میشود.

در حالت دوم در صورتی که وب سایت بازدید کننده های زیادی داشته باشد تبلیغات زیادی دریافت خواهید کرد که یک منبع عالی برای درآمد خواهد بود.

امکانات یک سایت هنری

از جمله امکاناتی که یک سایت هنری به آن نیاز دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • صفحه ی معرفی
  • صفحه ی تماس
  • بخش فروشگاهی در صورت تمایل به فروش
  • ارائه ی مقالات و مطالب مرتبط
  • خبرنامه
  •  بخش اطلاعیه ها برای نمایشگاه ها و…
  • لینک شبکه های اجتماعی
  • تصاویر ویدیوها

ظاهر یک سایت هنری

اولین چیزی که کاربر را ترغیب میکند تا در یک سایت باقی بماند و از بخش های مختلف آن دیدن کند ویژگی های بصریان سایت است. سایت هنری باید از لحاظ ظاهر و گرافیک از سایر سایتها برتر باشد. انتخاب گرافیک مناسب,جلوه های بصری, بهترین ترکیب رنگ ها و یک لوگوی اختصاصی از جمله عواملی هستند که ظاهر یک وب سایت را زیبا میکنند.

طراحی سایت هنری
ظاهر یک سایت هنری

در کنار ظاهر کاربر پسند باید دسترسی به قسمت های مختلف سایت شما آسان باشد. کاربری که به جستجوی موضوع یا یک اثر خاص میگردد به راحتی و تنها با چند کلیک باید بتواند به نتیجه برسد در غیر این صورت سایت را ترک خواهد کرد.

چگونه در رتبه های اول موتورهای جستجو قرار بگیریم؟

یک سایت نیاز به بازدید کننده دارد تا رشد کند . وقتی سایت شما در اولین پیشنهاد ها به کاربر معرفی نشود و در میان هزاران هزار سایت دیگر غرق شود قطعا نمیتواند رشد کند و خواسته های شما را برآورده کند.

برای اینکه وب سایت شما در اولین گزینه ها به کاربر پیشنهاد شود و مورد بازدید قرار بگیرد باید از اصول سئو و بهینه سازی در محتوای خود استفاده کنید. این کار نیاز به تجربه ی بالا و آشنایی کامل با الگوریتم های موتورهای جستجو دارد. برای این منظور میتوانید محتوای سایت هنری خود را به یک سئو کار حرفه ای بسپارید و پس از مدتی رتبه ی خوبی در گوگل و سایر موتورهای جستجو دریافت کنید.

راه دوم

موتورهای جستجو بر اساس قوانینی که برای آنها تعریف شده است به سایت هایی که بازدید کننده‌ی بسیار دارند رتبه های خوبی اختصاص میدهد. یکی دیگر از راه های افزایش بازدید کننده های سایت هنری شما واکنشگرا بودن سایت است.

واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن یک سایت به معنای راه های ورودی به سایت شماست. تا چند سال قبل که استفاده از تلفن های هوشمند به گستردگی این امروز نبود سایت ها را تنها می شد از طریق رایانه های رومیزی مشاهده کرد. اما امروز با طراحی ریسپانسیو سایت ها با هر دستگاهی میتوانید سایت مورد نظر خود را مشاهده کنید و به فعالیت در آن بدون هیچ مشکلی بپردازید.

تعداد بازدید کننده های کدام سایت بیشتر است؟ سایت که تنها با رایانه های رومیزی قابل مشاهده است یا سایتی که با تمامی دستگاه ها و بدون هیچ محدودیتی قابل دسترسی است؟

قطعا در مورد دوم بازدید کننده ها بیشتر خواهند بود و رتبه ی خوبی به سایت تعلق میگیرد.

 

برای ثبت سفارش طراحی سایت هنری خود به صفحه ی درخواست طراحی سایت  مراجعه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)